Image

Niedziela powołaniowa

20 października 2019 dzięki serdecznej gościnie Księdza Henryka Ocha, który jest kapłanem bliskim sercu wielu z naszych sióstr, Proboszcza jednej z parafii w Radzyniu Podlaskim p.w. Św. Anny i błogosławionych Męczenników Podlaskich dane nam było dzielić się sobą.. dzielić się Franciszkanką od Cierpiących – jej historią, jej powołaniem, jej misją. W tejże misji uczestniczyłyśmy we 4 – siostry  Renata, Joanna, Paulina oraz postulantka Ania podczas Mszy Świętych dając świadectwo. Duch Święty, którego prosiłyśmy o światło tchnieniem Swym towarzyszył nam i pozwolił głosić z odwagą. Słowo kierowane było do osób starszych, do dorosłych, do młodzieży a także do dzieci przy dźwięku strun gitary.
Po Mszy Świętej wyszłyśmy do tych, którzy zechcieli nas wysłuchać i razem z nami modlić się. Wówczas miałyśmy szanse na osobiste spotkania, krótkie pytania i odpowiedzi, chwile w odosobnieniu w nawie kościoła, gdy ktoś szeptem ze łzami w oczach z nadzieją prosił o modlitwę.Obrazki z modlitwą za wstawiennictwem naszej Matki Sł.Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej dotarły ufamy do każdego, zapewniałyśmy wszystkich jakże skuteczną Orędowniczką jest nasza Założycielka!Radość tego spotkania wypełniła nasze serca po brzegi!
Dziękujemy tym wszystkim, którzy obiecali wspierać nas modlitwą na drodze powołania jak również wraz z nami prosić Dobrego Boga o dar powołań do naszego Zgromadzenia, by światu… ale i ziemi podlaskiej nie zabrakło Franciszkanek od Cierpiących. Dziękujemy wszystkim za wszystko! 

Image
© 2023 Franciszkanki od Cierpiących.
Projekt i wykonanie w Góre
© 2018 Franciszkanki od Cierpiących