Image
W dniach 20 – 22 września w Kozienicach miało miejsce skupienie dla dziewcząt. Tym razem Weekend z Bogiem: czas na wspólną modlitwę … i PIELGRZYMOWANIE. Hasłem naszego skupienia były słowa:  Przez Maryję do Jezusa.  Spotkanie rozpoczęłyśmy w piątek wspólną kolacją i Adoracją Najświętszego Sakramentu, która była czasem zawierzenia Jezusowi przez serce Maryi naszego życia, powołania, wszystkich ważnych spraw, naszych rodzin i tych wszystkich osób, które nosimy w naszych sercach. 
Następnego dnia rano po wspólnej modlitwie przed figurką Matki Bożej na terenie naszego klasztoru i powierzeniu Jej całego dnia wyruszyłyśmy na pielgrzymi szlak wraz z pielgrzymką dzieci i młodzieży z parafii św. Krzyża do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Na szlaku przewodnikiem grupy był ks. Wiesław Janowski – wikariusz parafii św. Krzyża, a konferencje wygłosił ks. Krzysztof Wróbel z parafii św. Rodziny. Był też czas na wysłuchanie słowa od naszych Sióstr, które mówiły o istocie powołania, odkrywania  tej indywidualnej drogi, którą dla każdego przygotował Bóg i życiu w jedności z Nim, a także o Matce Kazimierze jako przykładzie jak w  życiu odczytywać i odpowiadać na wezwanie do pełnienia woli Bożej. Prawie 30 km wspólnej modlitwy, rozmów, radości uwieńczyliśmy Eucharystią i indywidualną modlitwą u stóp Matki Bożej Wysokokolskiej. 
Po powrocie z pielgrzymki i obiadokolacji wieczór spędziłyśmy rozważając i dzieląc się Słowem Bożym. Nie zabrakło „rozmów niedokończonych” o różnych życiowych doświadczeniach, które nas spotykają. Trzeci dzień naszego Weekendu z Bogiem rozpoczęłyśmy wspólnym śniadaniem z wszystkimi Siostrami z kozienickiej  wspólnoty, po czym udałyśmy się na Mszę Świętą do Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej, by po prostu Być, z tymi którzy zawsze czekają.  Po obiedzie nie mogło nas zabraknąć na I Festynie hospicyjnym, by wesprzeć swoimi małymi „cegiełkami” tworzące się przy już istniejącym domowym – stacjonarne hospicjum im.Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach. 
Bogu dzięki za ten CZAS ŁASKI … Za  dar JEGO działania w naszych sercach … za każdą z nas…
Image
© 2023 Franciszkanki od Cierpiących.
Projekt i wykonanie w Góre
© 2018 Franciszkanki od Cierpiących