Image
W dniach 6-14 sierpnia 2019 roku na szlaku 308 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pośród służb medycznych posługiwały nasze siostry: s.Teresa – główna pielęgniarka grup 15-tych WPP i s.Paulina, nabierając szlifów pielęgniarskiej tradycji zakonnej w posłudze pątnikom grup 15-tych, a także s. Małgorzata oddelegowana do punktu medycznego grup zasadniczych WPP.
Siostry wraz z innymi członkami zespołów medycznych – lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami pozostawały w gotowości do niesienia pomocy i wsparcia pielgrzymom w każdym wieku – dniem i nocą na całej trasie Warszawa – Jasna Góra. Do 308 WPP na trasie dołączyły także dwie inne nasze siostry: s.Alina do 10-tki białej i s.Joanna do 10-tki żółtej.
Kochani MEDYCY!
całym sercem dziękujemy za Wasze świadectwo ofiarności i wrażliwości dla strudzonych pielgrzymów tej ziemi, za dyspozycję serca i umiejętności!
Jesteście WSPANIALI! Ach! Cóż to za ekipa! Niech Bóg Wam wynagrodzi uczynione dobro!
Jak co roku, według tradycji jako Zgromadzenie – Fraciszkanek od Cierpiacych – służymy także wsparciem na noclegu w Mogielnicy, z 7 na 8 sierpnia. W tym roku dyżur ten swą opieką objęły: s.Elżbieta, s.Bernadeta, s.Ewa, s.Renata i s.Katarzyna.
Boże, bądź uwielbiony w bólu i cierpieniu drugiego człowieka, do którego posyłasz nas z łaską ukojenia!
Bądź uwielbiony! Teraz i na wieki!
Image
© 2023 Franciszkanki od Cierpiących.
Projekt i wykonanie w Góre
© 2018 Franciszkanki od Cierpiących