Weekend z Bogiem

W dniach 20 – 22 września w Kozienicach miało miejsce skupienie dla dziewcząt. Tym razem Weekend z Bogiem: czas na wspólną modlitwę … i PIELGRZYMOWANIE. Hasłem naszego skupienia były słowa:  Przez Maryję do Jezusa.  Spotkanie rozpoczęłyśmy w piątek wspólną kolacją i Adoracją Najświętszego Sakramentu, która była czasem zawierzenia Jezusowi przez serce Maryi naszego życia, powołania, wszystkich ważnych spraw, naszych rodzin i tych wszystkich osób, które nosimy w naszych sercach. 

Następnego dnia rano po wspólnej modlitwie przed figurką Matki Bożej na terenie naszego klasztoru i powierzeniu Jej całego dnia wyruszyłyśmy na pielgrzymi szlak wraz z pielgrzymką dzieci i młodzieży z parafii św. Krzyża do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Na szlaku przewodnikiem grupy był ks. Wiesław Janowski – wikariusz parafii św. Krzyża, a konferencje wygłosił ks. Krzysztof Wróbel z parafii św. Rodziny. Był też czas na wysłuchanie słowa od naszych Sióstr, które mówiły o istocie powołania, odkrywania  tej indywidualnej drogi, którą dla każdego przygotował Bóg i życiu w jedności z Nim, a także o Matce Kazimierze jako przykładzie jak w  życiu odczytywać i odpowiadać na wezwanie do pełnienia woli Bożej. Prawie 30 km wspólnej modlitwy, rozmów, radości uwieńczyliśmy Eucharystią i indywidualną modlitwą u stóp Matki Bożej Wysokokolskiej. 

Po powrocie z pielgrzymki i obiadokolacji wieczór spędziłyśmy rozważając i dzieląc się Słowem Bożym. Nie zabrakło „rozmów niedokończonych” o różnych życiowych doświadczeniach, które nas spotykają. Trzeci dzień naszego Weekendu z Bogiem rozpoczęłyśmy wspólnym śniadaniem z wszystkimi Siostrami z kozienickiej  wspólnoty, po czym udałyśmy się na Mszę Świętą do Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej, by po prostu Być, z tymi którzy zawsze czekają.  Po obiedzie nie mogło nas zabraknąć na I Festynie hospicyjnym, by wesprzeć swoimi małymi „cegiełkami” tworzące się przy już istniejącym domowym – stacjonarne hospicjum im.Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach. 

Bogu dzięki za ten CZAS ŁASKI … Za  dar JEGO działania w naszych sercach … za każdą z nas…

Pielgrzymim szlakiem

W dniach 6-14 sierpnia 2019 roku na szlaku 308 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pośród służb medycznych posługiwały nasze siostry: s.Teresa – główna pielęgniarka grup 15-tych WPP i s.Paulina, nabierając szlifów pielęgniarskiej tradycji zakonnej w posłudze pątnikom grup 15-tych, a także s. Małgorzata oddelegowana do punktu medycznego grup zasadniczych WPP.
Siostry wraz z innymi członkami zespołów medycznych – lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami pozostawały w gotowości do niesienia pomocy i wsparcia pielgrzymom w każdym wieku – dniem i nocą na całej trasie Warszawa – Jasna Góra. Do 308 WPP na trasie dołączyły także dwie inne nasze siostry: s.Alina do 10-tki białej i s.Joanna do 10-tki żółtej.

Kochani MEDYCY!

całym sercem dziękujemy za Wasze świadectwo ofiarności i wrażliwości dla strudzonych pielgrzymów tej ziemi, za dyspozycję serca i umiejętności!
Jesteście WSPANIALI! Ach! Cóż to za ekipa! Niech Bóg Wam wynagrodzi uczynione dobro!

Jak co roku, według tradycji jako Zgromadzenie – Fraciszkanek od Cierpiacych – służymy także wsparciem na noclegu w Mogielnicy, z 7 na 8 sierpnia. W tym roku dyżur ten swą opieką objęły: s.Elżbieta, s.Bernadeta, s.Ewa, s.Renata i s.Katarzyna.

Boże, bądź uwielbiony w bólu i cierpieniu drugiego człowieka, do którego posyłasz nas z łaską ukojenia!
Bądź uwielbiony! Teraz i na wieki!

Niedziela powołaniowa

20 października 2019 dzięki serdecznej gościnie Księdza Henryka Ocha, który jest kapłanem bliskim sercu wielu z naszych sióstr, Proboszcza jednej z parafii w Radzyniu Podlaskim p.w. Św. Anny i błogosławionych Męczenników Podlaskich dane nam było dzielić się sobą.. dzielić się Franciszkanką od Cierpiących – jej historią, jej powołaniem, jej misją. 

W tejże misji uczestniczyłyśmy we 4 – siostry  Renata, Joanna, Paulina oraz postulantka Ania podczas Mszy Świętych dając świadectwo. Duch Święty, którego prosiłyśmy o światło tchnieniem Swym towarzyszył nam i pozwolił głosić z odwagą. Słowo kierowane było do osób starszych, do dorosłych, do młodzieży a także do dzieci przy dźwięku strun gitary.

Po Mszy Świętej wyszłyśmy do tych, którzy zechcieli nas wysłuchać i razem z nami modlić się. Wówczas miałyśmy szanse na osobiste spotkania, krótkie pytania i odpowiedzi, chwile w odosobnieniu w nawie kościoła, gdy ktoś szeptem ze łzami w oczach z nadzieją prosił o modlitwę.

Obrazki z modlitwą za wstawiennictwem naszej Matki Sł.Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej dotarły ufamy do każdego, zapewniałyśmy wszystkich jakże skuteczną Orędowniczką jest nasza Założycielka!

Radość tego spotkania wypełniła nasze serca po brzegi! Dziękujemy tym wszystkim, którzy obiecali wspierać nas modlitwą na drodze powołania jak również wraz z nami prosić Dobrego Boga o dar powołań do naszego Zgromadzenia, by światu… ale i ziemi podlaskiej nie zabrakło Franciszkanek od Cierpiących. 

Dziękujemy wszystkim za wszystko! 

Image
© 2019 Franciszkanki od Cierpiących.
Projekt i wykonanie w Góre
PPH Pielgrzymka
honoracka
blog Matki Kazimiery
Gruszczyńskiej
blog o. Honorata
Koźmińskiego
© 2018 Franciszkanki od Cierpiących